• „Mój wymarzony zawód”

• 08.03.2020 17:33
      • Pod takim tytułem odbył się w szkołach podstawowych naszego powiatu konkurs plastyczny zorganizowany przez Powiatowy Urząd Pracy w Międzyrzeczu. W naszej szkole pierwszy etap przeprowadziliśmy przed feriami zimowymi. Zainteresowani uczniowie klas IV-VI przygotowali prace plastyczne przedstawiające ich wymarzone zawody, natomiast młodzież z klas VII-VIII na ten sam temat opracowywała prezentację multimedialną lub film.

•           Nauczyciel plastyki p.Krzysztof Kostrzewa, doradca zawodowy p.Izabela Kostrzewa

i nauczyciel-logopeda p. Barbara Tryba dokonali oceny prac. Tak wyłoniono trzy prace plastyczne i jeden film do II etapu.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 28.02.2020r. w siedzibie Urzędu. Każdy z uczestników mógł być usatysfakcjonowany. Oto wyniki:

• klasy IV-VI – Krystian Łunkiewicz ( wymarzony zawód cukiernik) i Igor Rudyk (wymarzony zawód kierowca rajdowy) z kl.6a otrzymali wyróżnienie, a Adrian Kowal (wymarzony zawód ratownik) także z kl.6a zajął III miejsce,
        • klasy VII-VIII – Aleksandra Górgurewicz i Karolina Sielicka z kl.7a za wspólny film  o zawodzie architekta otrzymały II nagrodę.

Nagrodzonym gratulujemy, wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie. Prace można oglądać w „szkolnej galerii” przy sali nr 3. Słowa uznania należa się także organizatorom za przygotowanie i przeprowadzenie konkursu. Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję.

Izabela Kostrzewa