• MIĘDZYMIASTOWY PROJEKT EDUKACYJNY Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO

• 17.03.2022 21:58
      • „Du bist klug i e-mail piszesz już”

• Od listopada  2021 r. uczniowie klasy 8b biorą udział

w międzymiastowym projekcie edukacyjnym z języka niemieckiego

„Du bist klug i e-mail piszesz już”.

Raz w miesiącu uczniowie korespondują w języku niemieckim z uczniami Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Dzieci Wrzesińskich we Wrześni.

Projekt ten powstał z potrzeby usprawniania umiejętności pisania wypowiedzi w formie e-mail  oraz wzbudzenia u uczniów kreatywności oraz zmotywowania ich do nauki języków obcych.

Inspiracją do korelacji międzymiastowej stała się również chęć integracji, odnowienia relacji, wspólnoty i kształtowanie właściwych stosunków społecznych oraz umożliwienia poznania Polski, zabytków kultury i historii lub osiągnięć polskiej nauki.

Tworzenie wypowiedzi pisemnych przyczyni się w przyszłości  do podniesienia kompetencji językowych oraz informatycznych. Uczniowie wykorzystają własną umiejętność językową, kreatywność i aktywność. Będą mogli wykazać się umiejętnością współpracy w grupie.

Projekt to podejmowanie wielostronnych inicjatyw, promowanie wielojęzyczności i zapewnienie rozwoju kompetencji językowych wszystkich jego uczestników.

Już niebawem pierwsze spotkanie online i kolejna możliwość poznania się bliżej oraz wykorzystania swoich umiejętności językowych. W ramach podsumowania projektu zaplanowana jest wizyta naszych uczniów w szkole we Wrześni.