• Jak zrobić coś dobrego dla innych ? :)

• 29.03.2021 22:09
      •  Empatia jest zdolnością rozpoznawania i współodczuwania stanów psychicznych innych osób. Umiejętność postawienia się w sytuacji innego człowieka i przyjęcia jego sposobu myślenia jest ważna w relacjach międzmy ludźmi. :)

• Uczniowie 3a  na lekcji  o przedsiębiorczości, dowiedzieli się, co jest potrzebne,
        żeby pomagać mądrze; co można zrobić dobrego dla innych ludzi oraz gdzie w naszej  okolicy znajdują się ludzie, którzy potrzebują pomocy. Nie tylko wirtualnie odbyli podróż po całym świecie, mając okazję uruchomić wyobraźnię, by poprawić los innych ludzi, np. we Francji, Rumunii czy w Afryce. Dowiedzieli się też, czego potrzebują ludzie z ich otoczenia, co dobrego oni sami mogą zrobić dla ludzi z naszej okolicy. Uczniowie 3a wraz z rodzicami zebrali żywność, a  za pośrednictwem opiekuna szkolnego koła Caritas p. Janusza Rutkowskiego została dostarczona do noclegowni w Międzyrzeczu dla bezdomnych, którzy z niej korzystają. Przed świętami będą oni mogli przygotować sobie tam bardziej urozmaicone posiłki. Gliniana figurka ślimaka, która stoi w klasie 3a, zawsze będzie przypominała dzieciom, że jest on symbolem bezdomności  i że są ludzie, którzy nie mają domu  i potrzebują pomocy.