• Magiczna podróż w czasy „Kiedy Słońce było bogiem”

• 05.10.2021 20:26
      •      Każdy z nas marzy o podróżach w czasie. Najchętniej chcielibyśmy przenieść się w przyszłość. Dla uczniów klasy 4a i 3a fascynująca okazała się jednak wycieczka w przeszłość do skansenu Uroczysko Wołkołatka, gdzie mogli poznać zamierzchłe czasy pierwszych Piastów.

• Zapoznali się z historią puszczy i magicznych drzew oraz tajemnicami szeptuch. Dowiedzieli się , że nie wszystkie  wiedźmy były złe. Bez ich czarów dawni władcy nie decydowali się na wyruszenie na wojnę. Okazało się ,że niełatwo jest celnie strzelać z łuku czy kuszy. Choć wszyscy zachowywali się kulturalnie i z uwagą słuchali opowieści przewodnika , to i tak zostali zakuci w dyby- rodzaj średniowiecznych kajdanów. Uczniowie Jedynki odbyli lekcję historii w terenie
        i przekonali się, jak barwny był świat naszych przodków. Patrzył na nich Świętowit swymi czterema twarzami , gdy brali udział w prawdziwym turnieju rycerskim. Również Trygław obserwował ich poczynania trzema parami swych oczu, gdy próbowali swych sił, grając na instrumentach jak w średniowieczu.

Wycieczka obejmowała też pobyt w Wolsztynie i  w Muzeum Kolejnictwa. Miłe wspomnienia z wyjazdu będą długo we wspomnieniach uczniów 3a i 4a.

Podziękowania dla p. M. Woźniaka i biura podróży

„MEGA TOURS”.