• ETAP I! SZKOLNY KONKURS POLONISTA ROKU 2022! :)

• 09.01.2022 17:58
      • I etap konkursu o tytuł Polonisty Roku 2022! :)

• Zachęcamy do wzięcia udziału w I etapie konkursu.

Zadania zamieszczone poniżej dotyczą poprawnej odmiany wyrazów w zdaniach.

Należy je rozwiązać, przepisać lub wydrukować i oddać lub odesłać swemu poloniście na adres szkolnego gmaila do 15 lutego br. Można otrzymać oceny celujące i bardzo dobre za aktywność z języka polskiego.

Powodzenia! Wasi Poloniści :)

Droga Uczennico, Drogi Uczniu.

Oj, narozrabiał nam chochlik drukarski. Podpowiemy Ci ,że zrobił 20 błędów.
        Prosimy Cię o pomoc!

Przepisz historyjkę. Popraw w niej błędy. Poprawiony tekst oddaj swemu poloniście . Dziękujemy!

O tym, dlaczego lepsza szkoła niż ferie na krześle

Wkrótce styczeń dwutysięcznego dwudziestego drugiego roku. Zaczną się  ferie.
        I znowu ciężki orzech  do zgryzienia, co robić: czy wyjechać z Tomkiem Plichtą i  Hugo Ziobro na narty, a może zaplanować wyjazd do cioci Joanny do Jabłonnej, a może
        z przyjacielami na obóz kulinarny do Włoszczowej? Znowu całymi dniami będziemy piekli ciasta na bazie kiślu, kakao i kaszy mannej. A może do cioci Joanny? Ciocia Joanna i wujek Wiesław powiedział, że zawsze jestem mile widzianym gościem. Wiem, chcą, żeby ktoś zajął się ich dziećmi: mają ich siedem. W dodatku mają dwie pary skrzypiec, na których co dzień od rana gra dwóch bliźniaków: Marta i Olek. Szkoda, że sąsiedzi, państwo Nowaków, przeprowadziło się  do Maroko. Bardzo ich lubiłam. Coś mi się wydaje, że pozostanie mi towarzystwo młodszego brata Bruno. Od rana buduje z kocy szałasy albo układa z materaców trampolinę i po niej skaka. Najczęściej jednak bawi się w Indianinów. Gdy rodzice wracają z powrotem z pracy, są niezadowoleni z bałaganu. Bądź co bądź chyba wolę chodzić do mojej ukochanej Szkoły Podstawowej nr 1  niż spędzać ferie w domu.