• Wielki finał Konkursu Pieśni Patriotyczno-Religijnej! :)

• 10.11.2022 18:41
      • Ojczyzna jest naszą matką ziemską. Polska jest matką szczególną. Niełatwe są jej dzieje, zwłaszcza na przestrzeni ostatnich stuleci. Jest matką, która wiele przecierpiała i wciąż na nowo cierpi. Dlatego też ma prawo do miłości szczególnej…
        Jan Paweł II
        z Oddziałami Sportowymi w Międzyrzeczu i parafię pw. św. Wojciecha
        w Międzyrzeczu.

Jej celem były nie tylko zmagania i współzawodnictwo wokalne. Staliśmy się świadkami nietypowego spotkania dzieci i młodzieży wspólnie przeżywających i kształtujących poprzez muzykę oraz śpiew postawy patriotyczne
        oraz chrześcijańskie.

Dzięki różnorodności interpretacyjnej pieśni i piosenek patriotyczno-religijnych poznaliśmy liczne oblicza patriotyzmu oraz relacji człowieka z Bogiem,
        które dzięki dzieciom oraz młodzieży zyskały niezwykłą oryginalność, żywiołowość
        i dynamikę. Podziwialiśmy również talenty wokalne
        oraz muzyczne.

Uczestnicy klas IV- VIII szkół podstawowych wysłali nagrania ze swoimi interpretacjami pieśni patriotyczno-religijnych. Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za mobilizację i chęć uczestniczenia w tej cyklicznej rywalizacji oraz wysoki poziom wokalno-interpretacyjny.

Kapituła konkursowa, w skład której weszli Przewodnicząca Jury Przewodnicząca Rady Miejskiej Pani Katarzyna Budych, ks. kan. Paweł Tokarczyk, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Międzyrzeczu Pani Monika Szypszak, nauczycielka muzyki, komendantka Hufca Międzyrzecz Związku Harcerstwa Polskiego, podharcmistrzyni, Pani Maria Sobczak-Siuta, nauczyciel katechezy ks. Paweł Marciniak oraz uczennica z klasy 8a SP1zOS w M-czu Kalina Tomysek, biorąc pod uwagę kryteria konkursowe, czyli dobór repertuaru, interpretację utworów, innowację artystyczne, ogólne wrażenie artystyczne oraz czystość intonacji i warunki głosowe wykonawców, wydała werdykt.

Oto wyniki:

I kategoria wiekowa – uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej

I miejsce zajęła Weronika Romaniuk ze Szkoły Śpiewu i Gry na instrumentach „Muzyczny Zakątek” w Międzyrzeczu.

II miejsce zajęła Marcelina Kwaśniewska ze Szkoły Podstawowej nr 3  im. Powstańców Wielkopolskich w Międzyrzeczu.

III miejsce zajęła Laura Kobylnik ze Szkoły Podstawowej w Kaławie.

II kategoria wiekowa – uczniowie klas VII-VIII szkoły podstawowej

I miejsce - nie przyznano.

II miejsce zajęła Kornelia Sikorska ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Międzyrzeczu.

III miejsce zajęła Julia Zaćmińska ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich w Międzyrzeczu.

Przewodnicząca Rady Miejskiej w Międzyrzeczu Pani Katarzyna Budych ufundowała Specjalną Nagrodę – została przyznana Weronice Romaniuk. Gratulujemy!

Statuetki, dyplomy oraz nagrody rzeczowe zostaną przekazane do szkół laureatów do końca listopada br.

W naszym Konkursie wszyscy uczestnicy mogą się czuć zwycięzcami. Dziękujemy ich opiekunom oraz wszystkim uczestnikom za udział w konkursie z pewnością świadczący o ich odwadze i chęci sprawdzenia swoich umiejętności.

Szczególne podziękowania kierujemy do Lubuskiego Kuratora Oświaty Pani Ewy Rawy, proboszcza parafii pw. św. Wojciecha ks. kan. Pawła Tokarczyka, Przewodniczącej Rady Miejskiej Pani Katarzyny Budych, Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Międzyrzeczu Pani Moniki Szypszak oraz Pani Danuty Klimaszewskiej
        i  komendantce Hufca Międzyrzecz Związku Harcerstwa Polskiego, podharcmistrzyni, Pani Marii Sobczak-Siucie za pomoc w organizacji Konkursu i propagowaniu go w środowisku lokalnym.

Mamy nadzieję, że ten wyjątkowy konkurs będzie wyrazem naszej szczególnej miłości
        do ojczyzny, której 104 rocznica odzyskania niepodległości napawa nas radością i dumą.

Janusz Rutkowski

Marcin Jędrowski