• KRÓLEWNA SIĘ NUDZI ? ALE NIE Z JEDYNKĄ! :)

• 16.02.2023 19:24
      • Uczniowie skupieni w kole bibliotecznym w SP 1 przygotowali pod kierunkiem p. Iwony Stańskiej spektakl pt. „Królewna się nudzi”. Przedstawienie było dedykowane dzieciom,
        które dopiero wkraczają w świat książek i czytania.
      • Dziesięcioro uczniów z klasy 5a, cztery uczennice z klasy 4b i jedna z klasy 4a miały okazję zaprezentować je dzieciom w przedszkolu „Pod Jarzębinką”, w przedszkolu „Bajkowa Kraina”
        i w przedszkolu  im. Jana Brzechwy.

Przedszkolaki dowiedziały się, czym jest biblioteka. W  spektaklu nasi uczniowie pokazali, że szkoła to nie tylko miejsce nauki, ale też doskonałej zabawy i integracji. Scenariusz spektaklu jest poświęcony nudzie i sposobom, jak sobie z nią poradzić. Mieszkańcy królestwa próbują znaleźć zajęcie dla znudzonej królewny. Czy dziewczyna da się przekonać do książek?

Podczas przedstawienia maluchy były bardzo zainteresowane oraz z dużą uwagą słuchały i oglądały, co się dzieje na scenie. Bajka  w bardzo ciekawy sposób pokazała dzieciom, co robić,  aby się nie nudzić. Barwne postacie występujące w przedstawieniu - Król, Królowa, Królewna, Czarownica - wywołały dużo emocji.

Dziękujemy p. Aleksandrze Banak , która prowadzi Pracownię Twórczą „Dworzec Tworzec” za udostępnienie naszym uczniom strojów do spektaklu. :)