• Konkurs Przedmiotowy z Języka Angielskiego  dla uczniów szkół podstawowych!
      • Konkurs Przedmiotowy z Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych!

• 18.12.2020 18:59

Serdecznie zapraszamy chętnych uczniów z klas IV-VIII do udziału
        w Konkursie Przedmiotowym z Języka Angielskiego!

Konkurs organizowany jest trzystopniowo:

I stopień – zawody zostaną przeprowadzone dnia 21.01.2021 r.;

II stopień – zawody zostaną przeprowadzone dnia 11.03.2021 r. godz. 10.00;

III stopień – zawody zostaną przeprowadzone dnia 22.04.2021 r. godz. 13.00.

1. Zawody I stopnia odbędą się w formie testu leksykalno-gramatycznego. Na wykonanie testu przeznacza się 60 minut.

1. Zawody II stopnia odbędą się w formie testu obejmującego zadania leksykalno -gramatyczne oraz zadania sprawdzające czytanie ze zrozumieniem. Na wykonanie testu przeznacza się 90 minut.

1. Zawody III stopnia odbędą się w formie testu obejmującego zadania leksykalno-gramatyczne, zadania sprawdzające czytanie ze zrozumieniem oraz zadania sprawdzające umiejętność tłumaczenia fragmentów zdań. Na wykonanie testu przeznacza się 90 minut.

Tytuł laureata Konkursu przyznaje Kurator.

1. Laureatom Konkursu Kurator wydaje zaświadczenia.

2. Zaświadczenia są ważne na terenie całego kraju.

Uprawnienia laureatów zawodów III stopnia konkursów dla szkół podstawowych:

1. celująca roczna ocena klasyfikacyjna z przedmiotu objętego konkursem (celująca końcowa klasyfikacyjna z przedmiotu objętego konkursem – jeżeli tytuł laureata uczeń uzyskał po ustaleniu rocznej oceny klasyfikacyjnej),

2. zwolnienie z egzaminu ósmoklasisty z przedmiotu objętego konkursem,

3. przyjęcie w pierwszej kolejności do publicznej szkoły ponadpodstawowej;

Finaliści konkursów przedmiotowych otrzymują dodatkowe punkty w postępowaniu rekrutacyjnym do publicznej szkoły ponadpodstawowej.

Uczniowie chętni do udziału proszeni są o zgłoszenie się do swoich nauczycieli języka angielskiego.

Regulamin konkursu i zakres materiału znajduje się pod linkiem:

Zachęcamy do udziału i trzymamy za Was kciuki!
        Wasi nauczyciele języka angielskiego