• DOŁĄCZ DO TYSIĘCY UCZESTNIKÓW  KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO W EUROPIE!
      • DOŁĄCZ DO TYSIĘCY UCZESTNIKÓW KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO W EUROPIE!

• 27.02.2021 10:10
      •

Już niebawem kolejna edycja innowacyjnego Międzynarodowego Konkursu Języka Angielskiego The Big Challenge.

Zapraszamy uczniów z klas 4-8 do wzięcia udziału w konkursie.

Zapisy trwają do 15 marca!

• CO TO JEST THE BIG CHALLENGE ?

The Big Challenge to konkurs ONLINE języka angielskiego, skierowany do uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej. Konkurs odbywa się raz w roku w kilku krajach w Europie.

Głównym celem THE BIG CHALLENGE jest promowanie nauki języka angielskiego w formie zabawy pedagogiczno-edukacyjnej.

Test konkursowy składa się 55 pytań, o różnych poziomach trudności. Do każdego pytania podane są cztery propozycje odpowiedzi, zadaniem ucznia jest wybrać jedną, poprawną odpowiedź. Pytania sprawdzają wiedzę z zakresu słownictwa, rozumienia tekstu pisanego i ze słuchu, gramatyki i ogólnej znajomości kultury. Konkurs proponuje łącznie 4 poziomy trudności. Dla każdego poziomu przewidziany jest odrębny zestaw pytań, opracowany zgodnie z zaleceniami programu nauczania języka angielskiego oraz klasyfikacji Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego (ang. CEFR). Uczniowie mają 45 minut na rozwiązanie testu.

Uczestnicy konkursu zostają sklasyfikowani według trzech rankingów: szkolnego, wojewódzkiego

i krajowego.

W The Big Challenge nie ma przegranych, każdy otrzymuje dyplom, oficjalny certyfikat The Big Challenge oraz ma szansę wygrania wielu dodatkowych nagród.

Konkurs odbędzie się między 12 a 16 kwietnia 2021 – dokładny termin podamy później.

Wszystkich chętnych zachęcamy do zmierzenia się z pytaniami prestiżowego Europejskiego konkursu

i sprawdzenia swoich kompetencji językowych.

Koordynator: Dorota Cieloch