• Breaking news :)

Jeziorski

Krzysztof

•

Piątek 16-tego przyniósł nam wspaniałe wieści –  Krzysztof Jeziorski z kl. 7b został LAUREATEM Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego.

To wieloetapowa olimpiada sprawdzająca umiejętności językowe uczniów. Krzysiu, w ciągu sześciu miesięcy, musiał przebrnąć przez 7 części konkursu. Pisał cztery testy sprawdzające znajomość słownictwa, gramatyki, idiomów i umiejętności czytania za zrozumieniem, nagrał film video na temat wad i zalet zdalnego nauczania. Odbył także dwie rozmowy ustne z egzaminatorami z Wyższej Szkoły Języków Obcych im. B. Lindego w Poznaniu, podczas których odpowiadał na pytania z trzech kategorii: USA, Wielka Brytania i Świat. Wykazał się również wiedzą na temat zasług Pawła Edmunda Strzeleckiego dla Australii i znajomością lektury „Wehikuł czasu” H.G.Wellsa.

Mimo trudności związanych z pandemią, Krzysiu poradził sobie ze wszystkimi zadaniami wręcz śpiewająco i osiągnął niesamowity sukces na najbardziej prestiżowym konkursie języka angielskiego, organizowanym na zlecenie i ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki. Laureaci są zwolnieni z części językowej egzaminu ósmoklasisty oraz przyjmowani są do szkoły ponadpodstawowej w pierwszej kolejności.

GRATULUJEMY!!!!

Koordynator: Dorota Cieloch