• Dzień Bezpiecznego Internetu.

• 08.02.2022 11:54
      • 08.02.2022r. obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu.
        Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku angażując państwa z całego świata.
        Celem DBI jest bezpieczny dostęp dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców
        z problematyką bezpieczeństwa on-line oraz promocja pozytywnego wykorzystywania Internetu.
        Oto kilka zasad:
        1. Otwieraj wiadomości tylko od znajomych osób,.
        2. Unikaj klikania nieznanych linków i otwierania załączników w wiadomościach e-mail.
        3. Dane osobowe i hasła zachowaj tylko dla siebie.
        4. Zdjęcia udostępniaj tylko znanym i zaufanym osobom.
        5. Pamiętaj, że osoba po drugiej stronie nie musi być tym, za kogo się podaje.
        6. Szanuj prawa autorskie udostępnianych w sieci plików.
        7. O niepokojących sytuacjach w sieci powiedz rodzicom lub innej zaufanej osobie dorosłej.
        8. Szanuj innych użytkowników Internetu.
        9. Korzystaj z umiarem z internetu!