• 21.12.2022 12:38
      • Uroczystość dla pierwszoklasistów
      • Pasowanie na czytelnika w naszej szkole, które odbyło się 14 grudnia miało wyjątkową oprawę. Rozpoczęło się inscenizacją ”Królewna się nudzi” w wykonaniu uczniów z Koła Przyjaciół Biblioteki. Mieszkańcy pewnego królestwa próbowali znaleźć zajęcie dla znudzonej królewny. Dopiero odnalezienie czarodziejskiej mapy i zaginionej zamkowej biblioteki pozwoliło królewnie odkryć, że najlepszym sposobem na nudę jest przeniesienie się do świata wspaniałych przygód dzięki czytaniu książek. Razem z królewną ten fakt odkryło także 32 łowców liter, którzy zostali pasowani na pełnoprawnych czytelników biblioteki szkolnej. Na pamiątkę pierwszoklasiści otrzymali książkę „Pierwsze abecadło”. Ten niezwykle miły upominek trafił w ręce naszych małych czytelników za sprawą kampanii społecznej, prowadzanej przez Instytut Książki, „Mała książka - wielki człowiek”.

Zapraszamy Was, abyście jak najczęściej odwiedzali szkolną bibliotekę📜📚📖