• Przerwa na czytanie-relacja

• 29.10.2021 11:02
      • Czytać to bardziej żyć, żyć intensywniej.
      •

26 października 2021 r. nasza szkoła przyłączyła się do akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie. Wydarzenie to odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom" i organizowane jest przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim.  W tym dniu wielu uczniów przyjęło zaproszenie do wspólnego czytania. Każdy z nich mógł  przynieść ze sobą wybraną przez siebie książkę. Jeśli ktoś o niej zapomniał, miał możliwość skorzystania z zasobów biblioteki szkolnej. Część osób czytała na  szkolnym boisku  i  stadionie, a niektórzy również w salach lekcyjnych z uwagi na panujące obostrzenia związane z pandemią Covid-19.

W efekcie  w akcji wzięło udział 212 osób.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do wspólnego  czytania na przerwach.