• LOGO biblioteki szkolnej

• 22.03.2022 10:35
      • Zapraszamy uczniów do udziału w konkursie na projekt graficzny.
      • Celem konkursu jest wybór, spośród zgłoszonych prac, najlepszego znaku graficznego, który stanie się oficjalną częścią identyfikacji wizualnej biblioteki szkolnej.

Regulamin konkursu na projekt graficzny - LOGO biblioteki szkolnej:

I. Postanowienia ogólne.

1. Organizatorem konkursu jest biblioteka Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Sportowymi

2. Adresatem konkursu są uczniowie z klas IV-VIII.

3. Cele konkursu:

- zachęcanie młodzieży do aktywności twórczej,

- promocja biblioteki.

II. Struktura i przebieg konkursu.

1. Konkurs organizowany jest na etapie szkolnym.

2. Termin realizacji -  25 lutego 2022 r. do 25 marca 2022 r.

III. Przedmiot konkursu.

1. Przedmiotem konkursu jest stworzenie przez uczniów logo biblioteki, które stanie się oficjalną częścią identyfikacji wizualnej biblioteki w Szkole Podstawowej nr 1 z Oddziałami Sportowymi.

2. Projekt logo powinien być oryginalną pracą, kojarzyć się z biblioteką  i identyfikować ze szkołą - Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Sportowymi.

3. Logo powinno składać ze stylizacji literowej oraz elementu graficznego będącego symbolem.

4. Projekt powinien mieć formę pliku komputerowego: format umożliwiający modyfikację.

5. Prace konkursowe nie mogą być pracą zbiorową. Każdy z uczestników konkursu może zgłosić tylko jeden projekt logo.

6. Projekt powinien być łatwy do powielania i skalowania (powiększania obrazu bez utraty zawartości wizualnej).

IV. Kryteria oceniania.

Ocenie podlegają: oryginalność, czytelność i funkcjonalność oraz estetyka wykonania projektu.

V. Zasady zgłaszania prac konkursowych.

Prace konkursowe należy przesłać w wersji elektronicznej (pliki: JPG lub PDF) na adres: bibliotekaszkolna.1@wp.pl do 25 marca 2022 r.

VI. Rozstrzygnięcie Konkursu.

1. Oceny prac konkursowych dokona Szkolna Komisja Konkursowa.

2. Rozstrzygnięcie i ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 28 marca 2022 r.

3. Zwycięzcy Konkursu zostanie przyznana nagroda rzeczowa.

VII. Prawo autorskie.

1. Prace konkursowe powinny być wykonane samodzielnie. Uczestnik konkursu oświadcza, że projekt logo jest jego pomysłem autorskim oraz nie narusza praw autorskich osób trzecich.

VIII. Postanowienia końcowe.

1. Organizator konkursu zastrzega sobie prawo do ewentualnych modyfikacji zwycięskiego projektu, z poszanowaniem oryginalnej formy, w celu jego skuteczniejszego wykorzystania.