• Wyniki konkursu pt. Mój pierwszy wynalazek

Marcel Maćkowiak z klasy IIa

I miejsce w kategorii klas 4-8 zajęła
            Aleksandra Jóźwiak z klasy VI a

Marcel Maćkowiak wykonał grę zręcznościową "Elektryczne szaleństwo". Zadaniem gracza jest przemieszczenie uchwytu przez metalowy pręt od startu do mety, tak aby nie włączyła się żarówka.

Aleksandra Jóźwiak wykonała solarne poidło dla ptaków, które zapewnia ciepłą wodę, gdy inne źródła wody zamarzają.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom! Nagrody zostaną wręczone podczas najbliższego apelu.

• SZKOŁA PAMIĘTA!

• Pięknymi plakatami wykonanymi przez uczniów naszej szkoły upamiętniliśmy 45 rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża.
            Ich wykonanie poprzedziły lekcje opowiadające       o dzieciństwie, życiu i drodze do świętości papieża św. Jana Pawła II.

• KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNO-RELIGIJNEJ 2023

• Nastąpił długo oczekiwany wielki finał Konkursu Pieśni Patriotyczno-Religijnej z okazji odzyskania niepodległości przez Polskę pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 1z Oddziałami Sportowymi w Międzyrzeczu i parafię pw. św. Wojciecha w Międzyrzeczu.
        • KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNO-RELIGIJNEJ 2023

• KONKURS „MÓJ PIERWSZY WYNALAZEK”

• Zapraszamy uczniów klas 1-8 do udziału w konkursie!

I. ORGANIZATOR:

Organizatorem konkursu „Mój pierwszy wynalazek” jest Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Sportowymi im. Ireny Szewińskiej w Międzyrzeczu. Koordynator: p. Marta Grek.

II. CELE:

- pobudzanie dzieci do twórczości artystycznej,

- rozwijanie wrażliwości estetycznej,

- rozbudzanie i rozwijanie kreatywności i wyobraźni,

- prezentacja i promowanie innowacyjnych pomysłów dzieci,

- odczuwanie radości z tworzenia.

III. ADRESACI:

- konkurs przeznaczony jest dla uczniów naszej szkoły,

- konkurs podzielony jest na dwie kategorie: klasy 1-3 oraz klasy 4-8.

IV. WARUNKI UCZESTNICTWA:

- warunkiem udziału w konkursie jest wykonanie pracy przestrzennej zgodnej z tematem konkursu,

- zadaniem konkursu jest wykonanie wymyślonego przez uczestnika wynalazku,

- każdy uczeń może zgłosić jedną pracę konkursową,

- prace konkursowe wykonywane są indywidualnie,

- forma pracy: przestrzenna. Technika wykonania: dowolna,

- do wykonanej pracy konkursowej należy przymocować:

Metryczkę (załącznik nr 1) wypełnioną drukowanymi literami zawierającą informacje:

imię i nazwisko autora pracy konkursowej, klasa, kreatywny opis zawierający nazwę wynalazku, wskazówki użytkowania/działania oraz jego funkcje.

V. TERMIN SKŁADANIA PRAC:

- prace należy składać w pokoju nauczycielskim do 21.11.2023r.,

- rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 28.11.2023 r.,

- wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie Facebookowej i internetowej szkoły:

VI. KRYTERIA OCENY:

- zgodność pracy z tematem konkursu,

- oryginalność pomysłu oraz użytych materiałów,

- kreatywny opis wynalazku,

- inwencja twórcza i kreatywność,

- walory artystyczne i estetyczne,

- oceny prac konkursowych dokona Jury w składzie: p. Marta Grek, p. Kinga Pawłowska,

p. Anna Dębicka, p. Iwona Stańska.

VIII. POSTANOWIENIA KOŃCOWE:

- zgłoszenie prac do konkursu jest jednoznaczne z zapoznaniem się i akceptacją niniejszego regulaminu,

- dla laureatów konkursu przewidziane są nagrody i dyplomy,

- prace bez załączonego opisu oraz wypełnionej metryczki nie będą brały udziału w konkursie,

- dodatkowych informacji udzielać będzie: p. Marta Grek.

Regulamin_konkursu.docx

metryczka.docx