• Magiczna podróż w czasy „Kiedy Słońce było bogiem”

•      Każdy z nas marzy o podróżach w czasie. Najchętniej chcielibyśmy przenieść się w przyszłość. Dla uczniów klasy 4a i 3a fascynująca okazała się jednak wycieczka w przeszłość do skansenu Uroczysko Wołkołatka, gdzie mogli poznać zamierzchłe czasy pierwszych Piastów.

• 28. edycji Sprzątania Świata

• W ubiegły weekend uczniowie naszej szkoły wzięli udział w 28. edycji Sprzątania Świata. W tym roku sprzątaliśmy pod hasłem "Myślę, więc nie śmiecę" i zabraliśmy się za oczyszczanie "swojego kawałka Polski".

Uczniowie przemierzali Międzyrzecz jak również okolice miasta, te bardziej zaludnione oraz leśne szlaki. Udało się zebrać ponad 400 litrów śmieci, przede wszystkim plastikowych odpadów, jak i szklanych.Udział w akcji wzięli m.in.

Alicja Wilkowska 1a z rodziną

Lilianna Przyrodzka 4b

Sandra Przyrodzka 4b

Julia Kubiak 4b

Igor Korecki 6a z rodziną

Marcel Mucha 8b

do akcji dołączyła również P. Marta Borkowska z rodziną

Uczniowie postanowili podzielić się zdjęciami z akcji aby zachęcić wszystkich do dbania o swój kawałek ojczyzny.Niech hasło akcji zostanie z nami na co dzień:MYŚLĘ, WIĘC NIE ŚMIECĘ!

• EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU

• „W zdrowym ciele zdrowy duch”.  Z takim mottem,  w dniach 23 – 30 września 2021 roku odbędzie się kolejna edycja   Europejskiego Tygodnia  Sportu w Szkole Podstawowej nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Międzyrzeczu

• "SPRZĄTANIE ŚWIATA - POLSKA"

• Zapraszamy uczniów wraz z rodzicami do wzięcia udziału w 28. edycji akcji "SPRZĄTANIE ŚWIATA - POLSKA".
            Hasło tegorocznej akcji brzmi "Myślę, więc nie śmiecę".
            Akcja odbywa się w dniach 17 - 19 września.

Jak wziąć udział?

Szczęśliwa siódemka - czyli 7 kroków do zorganizowania akcji:

1. Postaw sobie cel i dobrze zaplanuj akcję - określ czas (w dniach 17 - 19 września) i miejsce gdzie chcesz działać.
            2. Zadbaj o bezpieczeństwo akcji - zadbaj o rękawiczki, worki, o to by wszyscy byli widoczni szczególnie gdy wybieracie się w teren zielony, a także koniecznie zadbaj o opiekę osoby dorosłej.
            3. Czas na formalności - dowiedz się do kogo należy teren, który chcecie sprzątać - może uda się umówić z właścicielem na odbiór odpadów. Jeśli nie będziecie musieli sami zadbać o ich wywóz.

Pamiętaj!
            Nie zostawiaj odpadów bez wcześniejszego ustalenia ich odbioru. Pozostawione na skraju lasu, na plaży, przy drodze tworzą dzikie wysypiska i zagrożeniem dla zwierząt, ludzi i przyrody.

4. Zbierz drużynę - sporządź listę uczestników.
            5. Zadbaj o oprawę akcji - możecie urządzić happening, wspólne ognisko, zorganizować oprawę muzyczną albo poczęstunek. Ogranicza Was tylko wyobraźnia i zdrowy rozsądek ;)
            6. Ruszaj w teren i sprzątaj!
            7. Raportuj - po skończonej akcji przyślij zdjęcia, filmiki, listę uczestników i ilość zebranych odpadów na adres: dajworski.maksymilian@jedynka-miedzyrzecz.org.

Jak policzyć odpady?
            Worki na śmieci mają określoną objętość (np. 35, 60, 120 litrów), więc możecie policzyć ile litrów odpadów udało Wam się zebrać.
            Możecie też zaopatrzyć się w np. wagę bagażową lub inną i policzyć ile ważą Wasze odpady.

I jeszcze jeden punkt, dodatkowy, paradoksalnie – najważniejszy. Nie chodzi przecież o to, żeby tych akcji organizować jak najwięcej. Chodzi o to, by ich liczba malała i by po prostu stawały się coraz mniej potrzebne. Ale to zależy już od nas. I tak jak śpiewał Wojciech Młynarski: „Posprzątajmy sobie w głowach, by nie śmiecić więcej”

Powodzenia!

• Zebrania z rodzicami 21.09.2021 godz. 17.00

1a - sala 36 p. K. Łuczak

1b - sala 33 p. Zagrobelska

2a - sala 34 p. Pawłowska

2b - godz. 16.00 sala 34 p. Grześkowiak

3a - sala 31 p. Mrozek

3b - sala 32 p. Dyszewska

4a- sala 41 p. Pawelska

4b - sala 42 p. Jędrowski

5a - sala 16 p. Dębicka

6a - sala 43 p. Cieloch

7a - sala 21 p. Mądra

7b - sala 3 p. Rutkowski

8a - sala 22 p. Moraczyńska

8b- sala 25 p. Bartkowiak

Bardzo prosimy o przestrzeganie zasad reżimu sanitarnego i po wejściu do budynku: dezynfekcje rąk oraz założenie maseczki. Prosimy, aby na zebranie przyszedł jeden opiekun. Dziękujemy za zrozumienie.

• Zapraszamy do udziału w Rodzinnych Mistrzostwach.

• Podczas Rodzinnych Mistrzostw które odbędzie się 11 Września zostanie również zorganizowana zbiórka środków na leczenie i rehabilitację Oliwii Mach. Rodziny startujące w Mistrzostwach mogą zapisywać się do udziału poprzez kod umieszczony na plakacie oraz link na Stronie Stowarzyszenia Aktywny Międzychód. Rodziny będą miały do wykonania 7 konkurencji oraz jedna zagadkę umysłową. Rodziny startujące w imprezie zostaną podzielone na 4 kategorie wiekowe - 3-6 7-9 19-13 14-18. Na rodzinny czekają pakiety startowe, gorący posiłek oraz dobra zabawa . Podczas zbiórki środków odbędą się imprezy towarzyszące. Animatorzy, Policja będzie znakowała rowery, pokaz pierwszej pomocy, koncerty, licytacje. Sanepid będzie organizował konkursy .

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

• Z uwagi na zaistniałą sytuację nie odbędzie się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego z udziałem całej społeczności szkolnej. Prosimy Państwa, by 1 września do budynku weszli tylko uczniowie. Wyjątek stanowią nasi najmłodsi –  uczniowie klas pierwszych, którym może towarzyszyć jeden opiekun. Pamiętajmy o obowiązujących zasadach reżimu sanitarnego. Autobusy przyjeżdzają na godz. 8.00, odjazd o 9.30.

Godzina 8.30

Klasa 1a spotkanie w sali nr 36