LAUREAT
NAZWISKO |
IMIĘ |
Jeziorski |
Krzysztof |
LAUREAT
NAZWISKO |
IMIĘ |
Jeziorski |
Krzysztof |
W klasie 3a uczymy się współpracować. Można się nauczyć współpracy podobnie jak czytania czy pisania . Rodzice i uczniowie klasy 3a zostali zaproszeni do zabawy w " Jajkodrom". Prezentujemy efekty ich działań. Wszyscy konstruktorzy zgodnie twierdzili ,że warto współpracować , bo efekty pracy przerosły oczekiwania . Dziś budowa "Jajkodromu" . A jutro? Kto wie- może kosmodromu?
Test sprawnościowy kandydatów do klasy 1 sportowej zostaje przeniesiony na inny termin.
Zmiana związana jest z obostrzeniami sanitarnymi
Covid -19 .
O nowym terminie zainteresowani zostaną powiadomieni osobiście.
Empatia jest zdolnością rozpoznawania i współodczuwania stanów psychicznych innych osób. Umiejętność postawienia się w sytuacji innego człowieka i przyjęcia jego sposobu myślenia jest ważna w relacjach międzmy ludźmi. :)
Jeśli nie czujesz się bezpiecznie w swojej okolicy, widzisz nieprawidłowości w oznakowaniu dróg lub spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym- zgłoś to policjantom. Dzięki „Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa” możesz to zrobić bez wychodzenia z domu i podawania swoich danych w kilka minut.
Policjanci z Międzyrzecza zachęcają do korzystania z aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”, za pomocą, której w bardzo wygodny sposób, można wskazać stróżom prawa miejsca zagrożone oraz miejsca, które należałoby częściej monitorować i sprawdzać.
Od września 2016 roku, ruszyła „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Dzięki tej aplikacji, każdy mieszkaniec może podzielić się z Policją informacjami o zagrożeniach, które zauważył. Zgłoszenia trafiają do policjantów, którzy regularnie sprawdzają wskazane miejsca, weryfikują zgłoszenia a później nadzorują wskazane miejsca.
Każde zgłoszenie jest weryfikowane i przekazane do realizacji a zebrane informacje pozwalają policjantom na jeszcze lepszą dyslokację służb, które częściej kierowane są we wskazane miejsca, aby uniknąć w przyszłości ponownego zgłaszania tego samego typu zagrożeń.
Bardzo ważne jest to, aby pamiętać, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112.
Aby zgłosić zagrożenie należy wejść na stronę internetową komendy lubuskiej, miejskiej lub powiatowej Policji. Przekazanie tych informacji zajmuje tylko kilka chwil. W razie potrzeby można skorzystać z instrukcji obsługi.
Z narzędzia należy korzystać w sposób rozsądny. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji.
STASZICA8
Centrum Rozwoju Osobistego
OFRUJEMY PROFESJONALNĄ POMOC PSYCHOLOGICZNĄ:
• psychoterapię
• konsultacje psychologiczne
• interwencje kryzysowe
• mediacje rodzinne
• doradztwo zawodowe
• konsultacje wychowawcze
• grupy dyskusyjne dla terapeutów
• grupy wsparcia
Pracujemy: Punkt Konsultacyjno-Terapeutyczny dla Dzieci, Młodzieży i Rodzin
poniedziałki – psycholog, mediator rodzinny, doradca zawodowy Ewa Hasek tel. 661 240 285
wtorki, środy - psychoterapeuta systemowy, psychoterapeuta leczenia uzależnień, trener grupowy Anna Zięba tel. 514 306 262
Terapia i konsultacje w ramach Punktu są finansowane ze środków gminnych. Klient nie płaci za wizytę.
Gabinety prywatne:
czwartki, soboty – psychoterapeuta systemowy, psychoterapeuta leczenia uzależnień Agnieszka Góras tel. 660 661 319
piątki, soboty - psychoterapeuta systemowy, psychoterapeuta leczenia uzależnień, trener grupowy Anna Zięba 514 306 262
koszt sesji indywidualnej 100 PLN czas: 50 min
koszt sesji dla par / sesji rodzinnej 150 PLN czas: 90min
Zapraszamy do kontaktu
Słowo “przedsiębiorczość” kojarzy nam się często z prowadzeniem własnego biznesu, a co za tym idzie finansami, księgowością i masą obowiązków.
SZANOWNI RODZICE
OD DNIA 29.03.2021 r. DO DNIA 09.04.2021 r. ZGODNIE Z DECYZJĄ RZĄDU DO PRZEDSZKOLA BĘDĄ MOGŁY UCZĘSZCZAĆ WYŁĄCZNIE DZIECI RODZICÓW WYKONUJĄCYCH ZAWÓD MEDYCZNY I SŁUŻB PORZĄDKOWYCH W TRAKCIE WYKONYWANIA ZADAŃ SŁUŻBOWYCH BEZPOŚREDNIO ZAANGAŻOWANYCH W ZWALCZANIE COVID-19.
PISEMNY WNIOSEK O PRZYJĘCIE DZIECKA W W/W OKRESIE WRAZ Z UZASADNIENIEM NALEŻY SKŁADAĆ W FORMIE ELEKTRONICZNEJ NA ADRES sp1@miedzyrzecz.pl LUB W FORMIE TRADYCYJNEJ W PLACÓWCE.
Objęcie dziecka opieką w okresie od 29.03.2021 r. do 9.04.2021 r. nastąpi po pozytywnej decyzji dyrektora placówki, o której wnioskodawca zostanie powiadomiony telefonicznie lub na wskazany we wniosku adres mailowy.
W dniach 10 i 11 marca klasy 3a i 3b uczestniczyły w lekcjach, które poprowadziła nauczycielka chemii, pani Maria Czujko. Podczas zajęć uczniowie utrwalali wiadomości o wymaganiach środowiskowych roślin, a także rozszerzyli swoją wiedzę o pojęcie Odczyn roztworu. W myśl innowacji pedagogicznej nauczanie przez doświadczenie uczniowie w części doświadczalnej badali jak wskaźnik, czyli wywar z czerwonej kapusty, zmienia barwę w roztworze o odczynie kwasowym i zasadowym. Na koniec lekcji poznali rośliny, które wymagają gleby o danym odczynie oraz odgadywali przedstawione na zdjęciach rośliny wskaźnikowe.
Uczniowie, chociaż pierwszy raz mieli do czynienia z naczyniami laboratoryjnymi (probówka, zlewka, pipetka), to świetnie sobie poradzili z podstawowymi czynnościami podczas wykonywania doświadczenia. Lekcje wzbudziły wiele emocji i już teraz trzecioklasiści czekają z zainteresowaniem na lekcje chemii w starszych klasach.
Ciekawostka: Julian Tuwim zanim został znanym poetą, marzył by być chemikiem J. Kto wie, jaką drogę wybiorą nasi uczniowie, dlatego należy przed nimi otwierać wiele możliwości.
W związku z tym, że klasy siódme obecnie na lekcjach chemii poznają typy reakcji, na poprzedniej lekcji zostało przeprowadzone doświadczenie: reakcja magnezu z tlenkiem węgla (IV). Uczniowie w wyniku obserwacji we wnioskach podali produkty obserwowanej reakcji.
Poznaj Bohatera - Wybierz Bohatera
Pomimo trudności jakie niesie ze sobą okres pandemii wciąż można z sukcesami poznawać piękno polskiej przyrody na przykład biorąc udział w konkursach i przy okazji odnosząc sukcesy!
Z nieukrywaną dumą chciałbym poinformować, że trójka naszych uczniów zakwalifikowała się do wojewódzkiego etapu XX edycji ogólnopolskiego konkursu "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski".
Uczniowie, którzy osiągnęli najwyższe wyniki:
Wojciech Adamirowicz
Szymon Matuszewski
Maja Gołębiowskaoraz
na liście rezerwowej:Antonina Czujko
Gratulujemy!
Dołącz do naszej społeczności szkolnej!
Szczegóły na naszej stronie internetowej:
Już niebawem kolejna edycja innowacyjnego Międzynarodowego Konkursu Języka Angielskiego The Big Challenge.
Zapraszamy uczniów z klas 4-8 do wzięcia udziału w konkursie.
Zapisy trwają do 15 marca!
Zachęcamy do wzięcia udziału w II etapie konkursu polonistycznego.Zadania zamieszczone poniżej dotyczą interpunkcji. Należy je rozwiązać i odesłać swemu poloniście do 15 marca br. Można otrzymać oceny celujące i bardzo dobre za aktywność z języka polskiego. Powodzenia! Wasi Poloniści :)
Powered by aSc EduPage