Baśnie i legendy z całego świata

04.10.2021 11:15
      Konkurs plastyczny dla uczniów klas 1-8.

Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie „Baśnie i legendy z całego świata” organizowanego przez bibliotekę szkolną w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.
      Cele konkursu:
      • zainteresowanie i przypomnienie ulubionych postaci z baśni, bajek i legend
      • rozwijanie kreatywności, wrażliwości oraz wyobraźni plastycznej dzieci i młodzieży

Zadaniem uczniów jest wykonanie pracy plastycznej na papierze: format A-4, dowolna technika plastyczna (praca płaska).

Wszyscy chętni uczniowie proszeni są o przyniesienie swoich prac do biblioteki szkolnej do dnia 22 października 2021r. 😀🧜🧟🧝‍♀️🧜‍♀️🧚‍♀️🧛‍♂️

Na zwycięzców czekają nagrody !!!

Konkurs Czytelnik Roku 2021/2022

17.09.2021 12:09
      Biblioteka szkolna ogłasza konkurs

„Czytelnik Roku 2021/2022”

REGULAMIN:

I. Cele konkursu:

• promocja czytelnictwa,

• podnoszenie kultury czytelniczej,

• zainteresowanie i zachęcenie uczniów do korzystania ze zbiorów biblioteki.

II. Zasady konkursu:

1. Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich uczniów

2. Uczestnikami konkursu są wszyscy czytelnicy należący do biblioteki w Szkole Podstawowej nr 1

z Oddziałami Sportowymi

4. Czas trwania konkursu:

20 września 2021 - 31 maja 2022

5. Ocenie konkursowej podlegają:

• aktywność czytelnicza uczestników konkursu, której wyrazem jest liczba wypożyczonych książek,
      • znajomość przeczytanych książek,
      • terminowość oddawania książek przez czytelnika,
      • dbałość o wypożyczone książki.

• 6. Komisja konkursowa wyłoni Czytelnika Roku 2021/2022

w kategoriach:

Najlepszy Czytelnik – w klasach I - III

Najlepszy Czytelnik – w klasach IV - VI

Najlepszy Czytelnik – w klasach VII – VIII

Na zwycięzców czeka sława i nagrody! :)

Harmonogram wypożyczania podręczników

31.08.2021 19:06
      Informacje dla rodziców i uczniów.

Zwrot książek do biblioteki szkolnej

31.05.2021 08:29

Serdecznie prosimy wszystkich Uczniów o rozliczenie się z biblioteką szkolną.

Nowości wydawnicze w bibliotece szkolnej

17.05.2021 08:59
      Zapraszamy.

Drodzy Czytelnicy Jedynki

W maju 2021 r. do naszej biblioteki szkolnej trafiły nowości wydawnicze dla uczniów. Księgozbiór został wzbogacony o 34 woluminy. Opracowane książki są już dostępne dla czytelników.

Polecamy

Tajny Klub Superdziewczyn otrzymu je zaszyfrowany list z Żabiego Rogu. Co się w nim kryje i kto go przysłał? Przyjaciele chcą rozwiązać tę zagadkę. Trop prowadzi do stadniny koni „Źrebaki i Rumaki”, której właścicielka być może jest czarownicą… Dziewczyny i Franek, nowy członek Tajnego Klubu, rozpoczynają naukę jazdy konnej i poznają mieszkańców gospodarstwa: wiecznie głodną kozę Melę, kotkę-podróżniczkę Srebrną Lolę oraz wspaniałe rumaki Grenadę i Figaro. Jednak to stara klacz Brava, która ma opuścić stadninę, skradnie serca Emi i jej przyjaciół. Tajny Klub będzie musiał wykazać się nie lada pomysłowością, żeby znaleźć Bravie nowy dom. Misja się rozpoczyna!

W niektórych muzeach mieszkają koty, które pełnia bardzo ważną rolę. Chronią eksponaty przed gryzoniami. W Muzeum z Pazurkiem mieszkają Sonia, Tasza, Bianka i Iwan. Jednak pewnej burzowej nocy na schodach muzeum zjawia się mały czarny kotek - Piotruś. Tasza, pręgowana kotka, z radością wita nocnego gościa i oprowadza po wszystkich zakamarkach budynku. Pozostałe koty muzealne nie są tak przyjazne i z niechęcią odnoszą się do przybysza. Tasza chce im udowodnić, że Piotruś może zostać jednym z nich. Zabiera nowego na polowanie na szczury. Gdy koty docierają do Galerii Dinozaurów ze szkieletem słynnego T-Rexa, wyprawa przybiera nieoczekiwany obrót…

Druga część przygód Lisy. W mieście pojawiła się nowa superbohaterka. Na szkolnym podwórku aż huczy od rozmów o fantastycznej Czerwonej Masce, która umie latać i bije się z bandziorami. Dzieci nie mają pojęcia, że to ich własna, prześladowana koleżanka z klasy, Lisa. Odkąd trafiła w bibliotece na tajemniczy „Podręcznik dla Superbohaterów”, zaczęła ćwiczyć się w 101 supermocach – teraz jednak czeka ją najtrudniejsze jak dotąd zadanie. Ta książka ma moc, by odmienić życie!

Zapraszamy smiley