Sleeveface, czyli ubierz się w książkę

06.04.2021 17:45
      Wyniki konkursu literacko-fotograficznego.

Konkurs dobiegł końca. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do zabawy i stworzyli ciekawe prace. Wszystkie prace są  efektowne. Mamy nadzieję, że przy ich tworzeniu bawiliście się równie dobrze jak my przy ich oglądaniu. Komisja podjęła trudną decyzję o przyznaniu nagrody i wyróżnień. Wyniki:

Andrzej Zuniga- Matos-nagroda główna

Wyróżnienia:

Pola Markiewicz-klasa 3a

Marek Lewański-klasa 3a

Karolina Rydzyk-klasa 6a

Adam Młotkowski-klasa 2b

Gratulujemy serdecznie i  zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

Konkurs fotograficzny Sleeveface, czyli ubierz się w książkę

03.03.2021 11:50
      KONKURS DLA UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY!!!

BIBLIOTEKA I ŚWIETLICA SZKOLNA ogłaszają konkurs fotograficzny "SLEEVEFACE, czyli ubierz się w książkę" 📚🧒👩‍🦰👀📸
      Sleeveface – zdjęcia przedstawiające osoby fotografowane z zasłoniętą przez okładkę książki częścią ciała. W efekcie powstaje złudzenie prezentujące kreatywne, śmieszne połączenie fotografowanej osoby z ilustracją na okładce. Należy tak zapozować do zdjęć, aby poza stała się „elementem” okładki, który „wychodzi” poza papier.
      Czas trwania konkursu: do 31 marca 2021 roku
      Cele konkursu:
      - popularyzacja czytelnictwa w niekonwencjonalny sposób,
      - rozwijanie zainteresowań i pasji fotograficznych.
      Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu jedno zdjęcie wykonane w dowolnej przestrzeni.
      Przy ocenie prac jury będzie brało pod uwagę pomysłowość, oryginalność i zaangażowanie.
      Zdjęcie należy wysyłać na adres : bibliotekaszkolna.1@wp.pl, podając imię, nazwisko oraz klasę. Na zwycięzców czekają nagrody.
      Zapraszamy serdecznie!!! 😀😀😀

Informacja z biblioteki szkolnej

03.03.2021 12:55
      Ważna rola klasowego łącznika z biblioteką.

29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

02.02.2021 19:42
      "Finał z głową"

Serdeczne podziękowania dla naszych wolontariuszy Marysi, Tosi i Zosi oraz za wsparcie Mai. Razem uzbierały 2879,77 ❤️❤️❤️❤️. Brawo Wy!!! ❤️❤️❤️❤️

Literackie Wyzwanie Lego

28.01.2021 13:22
      Propozycja zabawy dla miłośników klocków lego.

Biblioteka Pedagogiczna WOM w Gorzowie zaprasza chętne dzieci i młodzież do lat 18 lubiące klocki LEGO, do zabawy polegającej na tworzeniu konstrukcji z klocków. Uczestnicy otrzymują co miesiąc, od stycznia do grudnia 2021 r., nowe wyzwanie, które polega na zbudowaniu czegoś (scenka, konstrukcja, przedmiot), co jest związane z określonym tematem. Inspiracją do układania będzie usłyszana, przeczytana książka, wiersz lub fragment opowieści. Literackie wyzwania możecie przeprowadzić w domu.

Zbudowane prace należy sfotografować a zdjęcie przesłać na adres e-mail: bibliotekaszkolna.1@wp.pl, które będą zamieszczone na Facebooku szkoły lub bezpośrednio na  grupę Literackie Wyzwania LEGO.

Prace nie będą oceniane.

Na koniec należy podać:

1.tytuł pracy;

2.imię, nazwisko;

3.opisać to, co zostało zbudowane lub wskazać jaka historia Was zainspirowała/tytuł, autor książki/.

Lutowym wyzwaniem będzie FANTASTYCZNE ZWIERZĘ. Możecie się inspirować fantastycznymi książkami np. o Harrym Potterze, Fantastycznych zwierzętach, opowieściami z Narnii, a może sięgniecie po baśnie lub historie o smokach.

Zapraszamy do zabawy