13.01.2020 21:16

Czy to bajka, czy nie bajka,
      Myślcie sobie, jak tam chcecie…”

5 listopada 2019 r. nasza szkoła zamieniła się w prawdziwą bajkową krainę.
      Na szkolnych korytarzach można było nacieszyć oko barwnymi postaciami oraz uśmiechniętymi twarzami uczniów, którzy tego dnia postanowili zamienić się w swoich ulubionych bohaterów bajek. Nie zabrakło superbohaterów, dobrych dusz, księżniczek, czarownic, wesołych zwierzątek, ale również czarnych charakterów.

W tym dniu odwiedził nas gość specjalny z marketu PSB Mrówka.

Wśród przebranych postaci można było zauważyć również naszych nauczycieli!
      Wszystkich, którzy postanowili dziś ubarwić szkołę ciekawymi przebraniami nagrodzono słodkim poczęstunkiem oraz wykonano pamiątkowe zdjęcia.
      Jak to dobrze, że w tym wyjątkowym dniu każdy mógł na chwilę zapomnieć o codziennych troskach i w doskonałym humorze przemierzać szkolne korytarze.

Nauczyciele biblioteki  i świetlicy

15.01.2020 22:50

5 listopada  (wtorek)  będziemy obchodzić

Dzień Postaci z Bajek

Z tej właśnie okazji w naszej szkole będzie się działo!

Dzień Postaci z Bajek przypada na 5 listopada i jest to jednocześnie dzień urodzin Walta Disney’a, chyba najbardziej znanego producenta bajek.  Jest to święto wszystkich bajkowych postaci.

Ten dzień jest okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa. Bawią, uczą, pomagają poznać prawdę o świecie i życiu, oswajają dziecięce lęki. Czasem stanowią wzór do naśladowania, a czasem pomagają dzieciom rozpoznać zło. W związku z tym zachęcamy nauczycieli, przedszkolaków i uczniów do udziału w imprezie. Natomiast rodziców prosimy o pomoc w przygotowaniu strojów, aby tego dnia cała szkoła była kolorowa i bajkowa.

Wszyscy uczniowie tego dnia przychodzą do szkoły w przebraniu związanym ze swoim ulubionym bohaterem bajki lub baśni.

W programie: zagadki, quizy i niespodzianki.

Osoby przebrane za bajkowe postacie będą zwolnione z odpytywania.

Zapraszamy Wszystkich do wspólnej zabawy!

Konkurs plastyczny Moja ulubiona postać z bajki

15.01.2020 22:57

pt. Moja ulubiona postać z bajki

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada. W związku z tym wydarzeniem, które będziemy obchodzić w naszej szkole ogłaszamy konkurs plastyczny

Moja ulubiona postać z bajki i zapraszamy do udziału dzieci z przedszkola i uczniów z klas 1-8 szkoły podstawowej.

Prace  należy złożyć w bibliotece szkolnej do 4 listopada 2019 r.

Regulamin konkursu:

1. Konkurs trwa od 28  października do 4 listopada 2019 r.

Cele konkursu:

1. Twórcze i aktywne pobudzanie wolnego czasu dzieci.
      2. Rozwijanie wyobraźni plastycznej.
      3. Prezentacja talentów plastycznych.

Warunki uczestnictwa:

1. W konkursie biorą udział chętni uczniowie z klas I – VIII szkoły podstawowej oraz dzieci z grup przedszkolnych.
      2. Zadaniem konkursowym jest wykonanie pracy przedstawiającej ulubioną postać bajkową.
      3. Pracę należy wykonać w formacie A4 i w dowolnej technice.
      4. Praca powinna być wykonana indywidualnie.
      1. Kryteria oceny prac: oryginalność, walory artystyczne, pomysłowość, samodzielność, estetyka wykonanej pracy.
      2. Każda praca powinna zawierać na odwrocie informacje: imię i nazwisko ucznia, klasę lub grupę przedszkolną.
      3. Gotowe prace powinny być dostarczone do biblioteki szkolnej do dnia 4 listopada 2019 r.
      4. Nagrody będą przyznawane w 3 kategoriach: przedszkole, klasy I-III oraz  IV- VIII.
      5. Autorzy nagrodzonych prac otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe.
      6. Nagrodzone i wyróżnione prace zostaną udostępnione w galerii w holu szkoły.

Czytelnik Roku

16.01.2020 00:07
      REGULAMIN KONKURSU NA NAJLEPSZEGO CZYTELNIKA ROKU 2019/2020

Cele konkursu:

• Promocja czytelnictwa
      • Utrwalanie nawyku obcowania z książką
      • Podnoszenie kultury czytelniczej uczniów
      • Zachęcenie do czytania książek spoza kanonu lektur obowiązkowy
      • Kształtowanie umiejętności czytania ze zrozumieniem i przekazywania zapamiętanych wiadomości

Zasady konkursu:

• Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich uczniów naszej szkoły
      • Tytuł „Czytelnika Roku" zostanie przyznany w następujących kategoriach:
        • Czytelnik z klas I - III
        • Czytelnik z klas IV-VI
        • Czytelnik z klas VII-VIII
      • Czas trwania konkursu – cały rok szkolny 2019/2020
      • Ocenie konkursowej podlega aktywność i kultura czytelnicza uczniów, której wyrazem jest liczba wypożyczonych książek, terminowość oddawania książek przez czytelnika, dbałość czytelnika o wypożyczone książki, kultura zachowania ucznia na terenie biblioteki.

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 12.06.2019 roku.

Zwycięzca konkursu otrzymuje nagrodę oraz dyplom.

Rozdanie nagród laureatom konkursu, odbędzie się w dniu zakończenia roku szkolnego.

Zostań najlepszym czytelnikiem w naszej szkole i zdobądź nagrodę!